Kategoriler

2018 Tütün Satışı

2018 Tütün Satışı

 

TÜTÜN TARIMI VE SATIŞI HAKKINDA DEVRİM NİTELİĞİNDE KARARLAR

Yıllardır kaçak söylemiyle yetim kalan Tütünümüz devletimizin desteği ve çabasıyla yasal statüye kavuşuyor . Tütün üreticilerinin kuracağı kooperatif aracılığıyla paketlenen tütünlerimiz bandollü vakumlu paketlerde satılarak her yönden hem üreticiyi hemde satıcıları rahatlatacak . Satış'a arzedilen tütünler diğer bandrollü tütünler gibi satışı daha rahat olacak . Bunun için ve sistemin oturması için biraz beklemek lazım ve tütüne yasaklama geliyor algısına kapılmamak lazım . Adıyaman tütünü milli tütünümüzdür toprağımızın malı çiftçimizin aşı ekmeğidir . Milletvekillerimizin tütün hakkındaki açıklamalarını sizler için derledik . 

Adnan Boynukara  Adıyaman Milletvekili

boynukara ile ilgili görsel sonucu


Boynukara: "Tütün, Kooperatif Aracılığıyla Serbest Bir Şekilde Satılabilecek"

 

Kimi kesimlerin TBMM’de kabul edilen kanun ile tütünün yasaklandığına ilişkin doğru olmayan bilgilerle Adıyamanlıları yanıltmaya çalıştığını kaydeden Boynukara, "Yapılan düzenleme, eskiden beri satışı tümden yasak olan tütünün satışının, kooperatif kurmak süretiyle serbest hale getirmektedir. AK Parti Adıyaman milletvekilleri olarak verdiğimiz çabaların ve hükümetimizin sorunu çözme iradesinin sonucu olarak önemli bir adım atılmıştır. Mevcut koşullarda, bir gramının satışı dahi yasak olan tütünün satışı için ilk defa yasal bir yol oluşturulmuştur.

 

                Adıyamanlı tütün üreticisi, bundan sonra ürettiği tütünü yasal çerçevede, kaçak muamelesi görmeden, kendisinin de üyesi olacağı kooperatifleri aracılığıyla serbest bir şekilde satabilecektir" dedi. "ADIYAMAN TÜTÜNÜ VE ÇELİKHAN TÜTÜNÜ İLK KEZ YASAL BİR ALT YAPIYA KAVUŞMUŞTUR" Düzenlene ile kaçak olarak kabul edilen ve satışı yasak olan kıyılmış Adıyaman tütününün ilk kez yasal bir alt yapıya kavuştuğunu kaydeden Boynukara, "Gerekli hazırlıkların yapılabilmesi için ise kanunun yürürlük tarihi 1 Temmuz 2018 olarak belirlenmiştir. Bu süreçin tüm aşamalarında, Adıyamanlı çiftçilerin üyesi olduğu ziraat odaları, diğer STK’lar ve tütün platformu üyeleri ile görüşülmüş, bilgilendirilmiş ve yasa metni onların görüşleri alınarak oluşturulmuştur. Sürece destek veren herkese teşekkür ederim" diye konuştu.


 Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Adıyaman Milletvekili

ahmet aydın ile ilgili görsel sonucu


Adıyaman Tütününü yasal çerçevede (kaçak muamelesi görmeden)

Son dönemlerde özellikle ve planlı bir şekilde algı operasyonları ile huzurumuzu bozmaya çalışanlara Adıyaman halkı itibar etmez ve etmeyecektir. Huzur kentimizin tüm sorunlarını bir ve beraberce çözmeye devam edecek ve halkımızın refahını,hayat standardını daha da yükselteceğiz.

Meclis'ten çıkan torba kanun ile sanki tütüne tümden yasak getiriliyormuş gibi yalan,yanlış ve mesnetsiz bilgilerle halkımızı yanıltmaya çalışanlar var. Tam tersine eskiden beri satışı tümden yasak olan tütün,kooperatif kurmak sureti ile serbest ve yasal hale geliyor.

Halkımızın alınteri olan kıyılmış sarmalık tütün ile ilgili mücadelemiz ile Sn.Başbakanımızın ve hükümetimizin çözüm odaklı yaklaşımı sayesinde tarihi bir adım atılmıştır. Halihazırda bir gramının dahi satışı yasak olan tütüne ilk defa yasal bir çerçeve kazandırılmıştır.

Tütün üreticimiz artık rahat bir şekilde ürettiği tütününü yasal çerçevede (kaçak muamelesi görmeden) üretici kooperatifleri aracılığıyla serbest bir şekilde satacaktır. Halkımızın geçmişten beri gelen bu talebini aşağıdaki kanun metni ile çok şükür hayata geçirdik.

Böylece,kaçak olarak nitelenen ve satışı yasak olan tütün ilk kez Yasal altyapıya kavuşmaktadır. Ancak,bunun dışında ve tamamen yasa dışı yollarla bu işi yapanlara ilişkin cezai müeyyide öngörülmektedir. Kaldı ki,yasanın yürürlük tarihi süreç oturana kadar 1.7.2018'e uzatılmıştır .

 

Milletvekili Salih Fırat, Tütün konusunda Halkımızın Hassasiyetini paylaşıyoruz

Milletvekili Salih Fırat, Tütün konusunda Halkımızın Hassasiyetini paylaşıyoruz

TBMM"ye Sevk edilen Torba yasa tasarısında Adıyamanlıların Top yekün tepkisini çeken Tütün'e Yasak ve cezai müeyyide içeren taslak konusunda Adıyaman MV Salih Fırat'tan Açıklama geldi. Açıklamada Halkımızın Hassasiyeti ,bizimde Hassasiyetimizdir diyerek. Süreci sağduyu ile takip Edip sonuçlanmasını beklememiz lazım dedi.

 

23843419_817478498456595_7280715098802285912_n - Tam boy resmi görebilmek için tıklayın.23844618_817478461789932_1886336287123893109_n - Click to view full size photo

Bu kategoride ürün bulunamadı.