Kategoriler

10 İlginç Durum

10 İlginç Durum

Çelikhan Tütünü İçmeye Karar Verenleri Bekleyen 10 İlginç Durum

Tütün içenlerin  genellikle  hikâye birbirine benzer:

 Ay’ın bitimine daha vardır fakat para suyunu çekmiştir, sigaraysa öngörülen en ciddi masraf kalemidir ve parayı süpürge gibi çeker . Çözüm ise ; çok daha uygun fiyata olan olan tütüne geçmektir. Tütüne bir kere geçtikten sonraysa bir daha asla sarma sigara içmek istenmez. Hem daha havalıdır, hem daha hesaplı, üstelik hazır olmadığı için çok daha az tüketilir; velhasıl kötünün en iyisidir ve kısa sürede bir yaşam biçimi haline gelir. Tütün kullanıcısının etrafında mutlaka “ben de mi tütüne geçsem?”ci birileri olur, bu liste de o meraklı arkadaşlar için hazırlanmıştır zaten. Listelerde bu hafta “tütüne geçmek”sürecinde sıkça duyacaklarınız, buyurun buradan yakın efendim!

1. Çevren şaşıracak ‘’oha oğlum napıyosun ‘’?

Görende sanacak ki tütün sarmıyosun da bombayı çıplak elle tutup ortadan ikiye yırtıyormuşsun gibi abartılı tepkiler alacaksın, bunları duydukça havaya girip şımarma çünkü neticede dediğim gibi; aslında yaptığın şey çok basit ve kolay bir işlem .

2. Sigara sarma makinesi varmış ondan alsana daha kolay olur senin için .

“Bunun hazır paketlenmişi var ondan da alabilirsin aslında. Bunun içilmişi var bir de izmarit diye bir şey çok acayip. Alsana. Niye öyle kötü kötü bakıyorsun?” :D esprilere hazırlıklı olun .

3. Sonra soracaklar bunun böyle bir paketi kaç para? Bunun böyle bir paketi ne kadar gidiyor? Uygunmu ki ?

Ardından bir paket sigara fiyatıyla kıyaslamalar, bir paket tütünden kaç adet sigara çıktığını hesaplamaya çalışmalar, içler-dışlar çarpımları, pi’yi 3 almalar derken hummalı bir hesaplamaya girilecek, neticede kârda olduğuna karar verilecek, sen de konu ne ara tütünden trigonometriye bağlandı ona şaşırdığınla kalacaksın; hazır ol.

4. Daha ucuz diye mi tütün içiyorsun?

Evet de geç. Ne kadar tütün içmenin fiyatla alâkası olmadığını anlatmaya çalışsan da sen artık onun gözünde sefilsin, fakirsin, bırak o da seni öyle bilsin. Hesap geldiğinde içtiklerini falan ısmarlatırsın belki, çektiğin çilenin bir dönüşü olur. O soranlar sonra nereden aldığını sormaya başlar alttan alttan öğrenmeye çalışır J

 

5. Nasıl uğraşıyorsun bununla ya…

Sarma sigara içtiğinde sanki tütünün toprağa ekiminden hasadına, kurutulmasından işlenmesine, paketlenmesinden son kullanıcıya ulaştırılmasına kadarki tüm süreçten sorumluymuşsun gibi davranılması kaçınılmaz. Neyse ki pratiğini geliştirip karşındaki paketinden bir tane sigara çıkarıncaya kadar kendi sigaranı sarıp yaktığın zaman o muhabbetin önünü alabiliyorsun.

6. Versene bir tane de ben sarmayı deneyeyim.

Al annem, dene. Sebil bu çünkü kafana göre sar, ziyan et, tükürük içinde bırak ne tuttuğun kâğıttan hayır gelsin ne tütünden, buyur.Tütün nispeten ucuz olduğu için sen bırak ziyan etme dersen cimri damgası yersin, sesini çıkarmayıp müsaade etsen senin iki gün kullanacağın miktarda tütünü tek bir sigarada ziyan edişini nemli gözlerle izleyeceksin, her halükarda tadın kaçacak; hazır ol.

7. Bi’şey var mı bunun içinde, ehehe.

Yazarken elim ayağım titredi ama kendimi tuttum, sen de dilinin ucuna kadar gelenleri yut, eheh diye belli belirsiz gül, sonra konuyu Game of Thrones’un nadide karakteri Joffrey’e getirip o nursuz veledi özneye yerleştirdikten sonra az önce yuttuğun bütün küfürleri sanki Joffrey’e ediyormuş gibi sal gitsin. Hem sen kazan, hem dostluk kazansın.

8. Uğraşma sarmakla al benden yak.

Bir de böyle gönlü genişler olacak etrafta. Bu arkadaşın gözünde tütün içme sebebin fukaralık olduğu için sen istediğin kadar anlat uğraşmıyorum arkadaşım, sevdiğimden böyle içiyorum diye yine de sallamayacak, adam yüce gönüllü, adam derviş. (kaldı ki fukaralıktan içsen ne olacak, ayıp mı? O da ayrı konu)

 

9. Bana da sarsana bir tane.

Amme hizmeti vermeni bekleyecekler, bir sigara sarıp keyifle içeyim derken tezgah kurmuş eşe dosta sigara sararken bulacaksın kendini, hazır ol. Ya da hayır demeyi öğren, kimse bir sigara sarmadın diye seninle arkadaşlığını noktalamaz zaten.

10. O tütün çok kötü kokutmuyor mu üstünü başını?

“Canım tütün içiyoruz tezek değil” gibi bir çıkış da yapabilirsin ama boş ver, takılma. İçtiğin şeye tezek muamelesi yapacaklar, hatta sana junkie muamelesi yapacaklar, sen işine bak, tütününü sar içmeye devam et . O konuşanlarında %99 da tekrar sana sorup banada al diyecektir .

Yaşasın sigara ikram etme özgürlüğü … Bu da sloganımız .

Bu kategoride ürün bulunamadı.