Kategoriler

Tütüne olan sınırlandırmalara Karşı imza kampanyası

Tütüne olan sınırlandırmalara Karşı imza kampanyası

 

ADIYAMAN TÜTÜNÜ VE ÇELİKHAN TÜTÜNÜ YASAKLANMAYA ÇALIŞILIYOR ...

Adıyaman Halkının Ekmek Parası Kazanma hakkının Elimizden Alınmasına Karşı İnternet Üzerinden 'Tütüne olan sınırlandırmanın kalkması' başlıklı Adıyaman Gençleri imza kampanyası Başlattı.

imza kampanyası ile ilgili görsel sonucu

Kısa süre Önce 134. Dönem Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tütünümüz Hakkında da Önemli Açıklamalarda da bulunmuştu Konuşmasında şu Açıklamayı Yapan Bakan Soylu;  Açık kıyılmış tütün bunun altını çiziyorum. Bu başımıza yeni bir dert olarak çıkmaktadır. 346 bin 250 kilogramlık bir yakalama yapmışız. Demek ki potansiyeli yükseltmişler. Orada bir alan ve pazar kurmuşlar. Biz, onların bulunduğu yerlere bir set çekeceğiz. Özellikle uyuşturucu ile mücadelede muhakkak kanuna, hukukun temel ilkelerine ihtiyaç var. Adalet Bakanlığı ile birlikte Türkiye’de mücadele kanunu taslağını bir noktaya kadar getirdik. İnşallah Şubat ayı içerisinde bir kampa girilecek ve orada Türkiye’de yepyeni bir adım atılacak. Uyuşturucu ile mücadele kanun taslağının çalışmaları hükümetimize sunulmak üzere hazır hale getirilecek.

İlgili resim

Bu konuşmasının Ardından Tütüne gelen sınırlamaların gelememesi ve gelen bazı sınırlamaların Kalkması Amacıyla  Adıyamanımızın Ekmek Parası Kazanma hakkının Elinden Alınmasına Karşı  İnternet Üzerinden 'Tütüne olan sınırlandırmanın kalkması başlıklı Adıyaman Gençleri  imza kampanyası Başlattı. Bu imza kampanyasına Medyam2.com Haber Sitesi Olarak Duyarlı Olan Herkesi Davet Ediyoruz.

Ayrıca İmza Kampanyası Başlatan Gençler Kısa Bir Açıklamada da bulundular;

imza kampanyası ile ilgili görsel sonucu

  1. Bizler Adıyaman halkı olarak tütün ile geçimini sağlayan çiftçilerin Malatya için kayısı Gazi Antep için fıstık ne ise Adıyaman için de tütün o derece bizim için önemli sabahın erken saatlerinde kalkıp tarla da işçiler ile güne başlayıp gece geç saatlere kadar yorgunluk yada hastalık demeden çoluk çocuk olmak üzere büyük küçük bir ailede kim varsa çalışmaktayız bizler kimi zaman okula gitmek isteyen çocuklarımızı veya hasta olan aile bireylerimizin refahı için çalışıyoruz son zamanlarda ekmeğimiz alnımızın teri olan tütün parasını devletimiz elimizden almak istiyor kimsenin malında mülkünde parasında veya kazandığı üç kuruşta gözümüz Yok sadece devlet nezdinde bize de vergiyse vergi kanun sa kanun getirilmesinden yanayız biz de isteriz ki kaldırıp sattığımız mahsülden devletimiz de yararlanmasını kaçak veya gayri resmi bir iş yapmak istemiyoruz ama bize bir yasa veya yönetmelik getirmeden her seferinde malımızı yakalayıp yakılmasını doğru görmüyoruz emeğimizi ve karşılığını istiyoruz unutmayalım ki adalet ancak ve ancak doğru kararlar ile verilebilir herkesin isteği rahat bir iş yapmak çocuklarının ve ailesinin rızkını kazanmak bizler şimdiye kadar baş kaldırmadık asla da yapmayacağız biz hakkımızı yıkarak kırıp dökerek değil hak ile hukuk ile yapmak istiyoruz lütfen kimsenin eğitim parasını hastane parasını veya rızkını elimden almayın bu konuda ki düzenlemeler ile bizler de devletimizde refaha erişecektir .

Tütün ile ilgili görsel sonucu

Bu kategoride ürün bulunamadı.