Kategoriler

En iyi sigara bırakma yöntemleri

En iyi sigara bırakma yöntemleri

Ülkemizde son yıllarda sigaraya karşı başlatılan kampanyalar olumlu sonuçlar verse bile, pek çok insan o sihirli ama zararlı dumandan kopmakta zorlanıyor. İşte, sigara bağımlıları için kurtarıcı rehberi paylaşıyoruz!

 

Sigara BIRAKMA ile ilgili görsel sonucu

Türkiyede önce kapalı mekanlarda sigara yasaklandı, arkasından Sağlık Bakanlığı sigaraya savaş açtı. Devlet, sigarayı bırakmak isteyenlere hizmet verecek, sigarayı bırakma poliklinikleri açtı. Sigaranın zararları anlatılmaya devam ediliyor. Açıklanan rakamlara göre 2 milyon 200 bin kişi sigarayı bıraktı! İşte, tiryakileri bu illetten kurtaracak en popüler sigara bırakma yöntemleri... 

AKUPUNKTUR Yöntemi ile sigara bıtakma
 Akupunktur tedavisine gitmeden önce en az 12 saat sigara içmemek gerekiyor. Genellikle iki ya da üç seans uygulama gerekiyor. 
 Bağımlılık düzeyi yüksek olanlar için üç seans şart. Seans aralarına 2-3 gün süre konuyor. Tedavi ücreti 200- 250 TL'den başlıyor. İddia edilen başarı oranı yüzde 90. 

HİPNOZ Yöntemi ile sigara bıtakma
 Hipnoz yönteminde sigara bağımlılığı, bilinçaltına yerleşmiş ve bu nedenle otomatikleşmiş güçlü bir bağımlılık olarak tarif ediliyor. Sık tekrarlanan (yaklaşık 21 kez) her düşünce veya davranış bilinçaltına geçerek kaydediliyor ve alışkanlık haline geliyor. Bu anlamda hipnozun sigarayı bırakma konusunda etkili bir yöntem olduğunun altı çiziliyor. 
 Hipnozla, sigara içmeye neden olan alışkanlığın kökleri, bilinçaltından siliniyor. Bu yöntemi uygulayanlar, beş seans sıkılmadan, sinirlenmeden sigarayı bırakabildiklerini söylüyor. Seans fiyatı 150 liradan başlıyor. Yüzde 90 başarılı. 

 

 

 

ALLAN CARR  Yöntemi ile sigara bıtakma

 Günde beş paket sigara içen Allan Carr tarafından geliştirilmiş bir yöntem! Bir günde altı saatlik bir psikoterapi seansından oluşuyor. Seans sırasında aralarda sigara içebiliyorsunuz ama üçüncü aşamada, son sigaranızı içeceğiniz söyleniyor. Üç ay içinde sigarayı bırakamadıysanız ücreti iade ediyorlar. 

171 BIRAKMA HATTI 
 Devlet tarafından desteklenen bu hatta, bulunduğunuz bölgede bir polikliniğe yönlendiriliyorsunuz. Tetkikleriniz ücretsiz yapılıyor fakat verilen ilacı eczaneden ücret karşılığı alıyorsunuz. (Yeni Aktüel) 

TEK SEANSLIK BIOREZONANS Yöntemi ile sigara bıtakma
 Biorezonans yönteminde, 45 dakikalık tek seans yapılıyor. Her zaman içtiğiniz iki sigarayı merkezde içiyorsunuz. Bu sigaralardaki frekans izleri saptanıyor ve bu izler vücudunuzdan temizleniyor. Seans sonunda sigara içme arzusunda azalma görüldüğü söyleniyor. 

BOL SU VE SIK DUŞ Yöntemi ile sigara bıtakma
 Acı, ağrı veya olumsuz bir his hissedilmiyor. Kişi seans boyunca sigaradan alınarak değiştirilen elektromanyetik titreşimlere tabi tutuluyor. Seansın ardından bol su içilmesi ve sık duş alınması tavsiye ediliyor. Bu yöntemin ücreti 300 TL'den başlıyor. Başarı oranı ise yüzde 82-92 civarında.

 

 

 

BAĞIMLILIK TESTİ Yöntemi ile sigara bıtakma
 Uyandıktan ne kadar sonra ilk sigaranızı yakıyorsunuz? 
5 dakikadan daha az: 3 6 ile 30 dakika arasında: 31 ile 60 dakika arasında: 1 saatten fazla: 
 Yasak bölgelerde sigara içmemekte zorlanıyor musunuz? 
Evet: Hayır: 
 Kaçıncı sigarayı daha zevkle içiyorsunuz?
Birinciyi: Diğerlerini: 
 Günde kaç sigara içiyorsunuz? En az 10 tane: 11-20 arası: 21-30 arası: 31'den fazla: 
 Uyandıktan sonra ilk bir saat içinde tüm günde içtiklerinizden daha sık aralıklarla mı sigara içiyorsunuz? 
Evet: Hayır: 
 Sizi yatağa bağlayan bir hastalığınız olduğunda da sigara içiyor musunuz? 
Evet: Hayır: 
SONUÇ: Skorunuz 0-2 arasındaysa bağımlı değilsiniz, 3-4 arasındaysa hafif, 5-6 arası orta, 7-8 arası bağımlı, 9-10 çok bağımlısınız. 

 

Sigara'nın Bilinen Bilinmeyen zararları ;  http://www.adiyamancelikhantutuncusu.com/bilmeniz-gerekenler/ad%C4%B1yaman,ad%C4%B1yaman%20t%C3%BCt%C3%BCn%C3%BC,%20%C3%A7elikhan%20t%C3%BCt%C3%BCn%C3%BC,tobocco,t%C3%BCt%C3%BCn%20fiyat%20listesi,toptan%20t%C3%BCt%C3%BCn,a%C3%A7%C4%B1k%20t%C3%BCt%C3%BCn,sarmal%C4%B1k%20t%C3%BCt%C3%BCn,t%C3%BCt%C3%BCn%20sat%C4%B1n%20al/sigaranin-zararlari

Bu kategoride ürün bulunamadı.