Kategoriler

20 Soru ve 20 Cevap Neden Çelikhan Tütünü ?

20 Soru ve 20 Cevap Neden Çelikhan Tütünü ?

Türkiye’de Açık Tütün Satışı ve Tütün Sektörü

 

Tütün sektörü 2017 yılından itibaren hiç olmadığı kadar canlandı . Sektörün canlanmasına bir çok ekonomik toplumsal ve sağlık konuları sebep oldu . Bu konuyu şöyle açabiliriz ana başlıklar halinde değinmek gerekirse ;

  • Paket sigara fiyatlarının 13 TL’yi geçmesi
  • İnsanların alım gücünün düşmesi ve daha uygun yöntemler araması
  • Katkılı paket sigaraların içindeki kanserojen maddelerden korması ve kanserin artması

Bunun gibi onlarca sebep var , peki bunun sonucunda ne mi oldu ? Türkiye çapında bir çok yerde Tütün satış dükkanları açıldı ve sonucunda ise insanlar buralardan daha uygun fiyata sarmalık veya kilo ile tütün almaya başladı . Ayrıca tüketiciler tütünü dahada uygun fiyata almak için direk Adıyamanlı üretici veya satıcılarla irtibata geçti ve bu şekilde de web siteleri üzerinden tütün ihtiyaçlarını gidermeye başladı .

İnternet sitelerinden de sipariş ederken tabi ki dikkat etmek gereken bir çok konu var . Öncelikle köklü ve güvenilir bir firma olmalı sitenin e-ticaret sitesi olmasına mutlaka dikkat edin ve sipariş modülünden sipariş verin . Müşteri temsilcisiyle konuşun az çok konuşma şeklinden karşı tarafın nekadar güvenilir olduğunu anlayabilirsiniz .
 

Çelikhan Tütünü Satışı ve Tercih Edilme Sebebi

20 Soru 20 Cevapla Çelikhan Tütünü;

1. Soru : Türkiye’de çelikhan tütünü  neden bu derece tercih ediliyor .

1. Cevap : Çelikhan tütününün tercih sebeplerini sıralayacak olursak esas sebep olarak ;

Katkısızlığı , doğallığı ve uygun fiyatı gelir . Açık tütün son yıllarda hiç olmadığı kadar önem kazandı bundaki en büyük sebep ise ekonomik oluşu oldu . 1 kg tütünle kolaylıkla evde doldurma makinasıyla 60 pakete yapın sigara doldurabilirsiniz , bu da vatandaşların maddi açıdan zorlanmamasını sağlar . Eğer güvenilir bir yerden alırsanız ise katkısız ve temiz tutun alabilir gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz .

2. Soru : Tütünün rengi kalitesini gösterir mi ?

2. Cevap : Hem evet hem de hayır diyebiliriz nedenini şöyle açıklayabiliriz ;

Bir tütün rengine göre de içim sertliği ve kalitesini ele verir ama esas olan içim ve lezzettir . Koyu renkli tütünler genellikle daha sert ve sarı renkli tütünler daha hafif olmaktadır ancak bu sertlik ve kalitede değişebilmektedir . Açık sarı bir tütünde son derece sertte olabilir onun için tütün alırken satıcıdan özel isteğiniz varsa bunu mutlaka belirtmelisiniz .

3. Soru : Çelikhan Tütünü Fiyat avantajı nedir ?

3. Cevap : Fiyat avantajı evet tütünün tercih sebeplerinden biride bu peki nasıl kısa bir hesap yapalım 1 KG en kaliteli adıyaman veya çelikhan tütünü alırsanı 1 KG ortalama sezonuna göre 70 ile 120 TL arasında fiyatı değişmektedir . 1KG Tütünle de 2 aylık sigara ihtiyacını gidermiş olursunuz . Kısaca özetleyecek olursak 1 aylık sigara paranızla tütün aldığınızda ortalama 4 veya 5 aylık sigara ihtiyacınızı gidermiş olursunuz ve işte bu sebepten dolayı ogranik ve orjinal %100 adıyaman ve çelikhan tütünlerimiz talep görmektedir .

4. Soru : Tütün Dükkanı Açmak Yasal mı?

4. Cevap : Tütün Dükkanı Açma Para kazanmak açısından yasal bir iş olduğu için de önemli bir alana sahip olduğunu söylemek mümkündür. Tüm dünyada tütün içen sayısı çok fazla olduğu için tütüncü dükkanı ( tobacco ) açmak çok mantıklı bir iş olacaktır. İnsanların tütün ihtiyaçlarını karşılamak para kazanmak açısından çok kolay bir hâl alacaktır. Ülkemizde tütün fiyatları da oldukça yüksek olsa da tütün tüketen sayısı hiç azalma göstermiyor diyebiliriz. Tüm dünyada en çok satış yapan tütün ürünleri için tütüncü dükkanı (tobacco) açmak her ne kadar kolay gözükse de gelirler ve giderler esas alınmalıdır.

5. Soru : En Hafif Tütün Hangisidir ?

5. Cevap : Çelikhan Dağ tütünü kesinlikle sizi rahatsız etmeyecek ve boğazınızı ağrıtmayacaktır. Size hafif içim Çelikhan Dağ tütünü tavsiye ediyoruz. Bunun dışında yine çelikhan tütününün de süper lüx çeşitlerini de tercih edebilirsiniz .

6. Soru : Çelikhan Tütünü Saklanma Usülleri Nelerdir ?

6. Cevap : Tütünü saklamayı da bilmek lazım , nemli kalması en önemli faktör. Kuru tütünden sarılmış sigaranın tadı çok kötü olur ve insanın başını döndürüp midesini bulandırıyor. Bu nedenle sık sık alışveriş yapıp 1’er veya en fazla 3 kg tütün almak en güzeli. Bol miktarda (150 liralık gibi mesela) tütün aldığınızda ise, içine dut ya da incir yaprağı koyarak buzdolabında saklamalısınız. sakın ha tütüne su damlatmak, buhar banyosu yaptırmak gibi saçma sapan işlere girişmeyin; tütün küflenir ve çöp olur. Nem dışında bir de havalandırma olayı var; poşetin ağzının mutlaka arada bir açılması gerekiyor. aksi takdirde tütün küfleniyor. Fazla havalandırınca ise kuruyor  dengeyi iyi tutturmak lazım. 100 liralık tütün aldığınızda hiç küçük poşetlere bölmeyin ve içinden her defasında 10-20 sigaralık tütün alıp, ağzını yine sıkıca bağlayın. sigaralarınızı dakikalarca sardıktan sonra bağlamayın poşetin ağzını, içinden tütünü aldıktan hemen sonra bağlayın. sigaralarınızı sardıktan sonra fazla gelen tütünü yine poşetin içine koymayın, dışarıda kurumaya yüz tutmuş tütün poşetin içindeki nemi çekip de kalan tütününüzü kurutmasın. bırakın dışarıda kalıp tamamen kurusun Saracağınız sigaranın filtreye yakın kısmına koyarsınız o kuru tütünden, nasıl olsa orasındaki tütün hiç yanmayacak

7. Soru : Neden Çelikhan ve Adıyaman Tütünü Aroma Olarak Daha Lezzetlidir ?

7. Cevap : Lezzetin ana sebebi doğal koşullarda yetişmiş ve katkısız olmasıdır . İşlem görmüş tütüne her türlü katkı maddesi katılabilir ve ne olduğunu bilmeden içersiniz . Boğaz yakmaması ve balgam yapmaması esas olandır ve alırken zaten uygun fiyata olduğu için kaliteli tütünü tercih etmenizi tavsiye ederim.

8. Soru : Tütünün kalitesini iklim nasıl etkiler ?

8. Cevap : Tütün yetişen bölgeler En iyi tütün güneydoğu Anadolu bölgemiz Adıyaman ilinde yetiştirilmektedir. Bu bölgenin toprak ve iklim koşulları tütün yetiştirmeye oldukça meyillidir. Türkiye’de ince, küçük yapraklı, iyi yanan ve tatlı aroması ile kaliteli tütünler yetiştirilmektedir.

9. Soru : Tütün kalitesi ne şekilde anlaşılır yöntemleri nedir ?

9. Cevap : Tütünün kalitesini anlamanın iki yolu vardır ;

a) Tütünü içmeden anlamak

b) İçerek anlamaktır.

İlkin Adıyaman tütünü genellikle koyu sarı renkli olur ama bu farklılık gösterebilir. Aşırı altın sarısı olması o tütünün kalitesiz kükürtlü olduğunu gösterir . Tütün kıyımlarının içinde yeşil renkli lifler var ise o tütün yeni mahsul tütündür. Tütün çok sertleşmiş ve taşlaşmış olmamalıdır. Toz oranı fazla olmamalıdır. Bunu tütün poşetlerinin içine bakarak anlayabilirsiniz. Elbette tozlaşmış kısım olacaktır. Bunun fazla olması tütünün kalitesiz olduğunu gösterir. Elinize bir avuç aldığınızda çok fazla toz dökülmemesi gereklidir. Tütüne baktığınızda damarları fazla olmamalıdır. Odun şeritleri şeklinde kesitler fazla olmamalıdır. Kıyımda önemli bir konudur. İnce, orta ve kalın kıyım olarak değişir. Kalın kıyımlı tütünler çok sert tütündür. Zamanla bu konuya da aşina olacaksınız. Sarılmadan kıyım şeklindeki tütün kaliteli ise özellikle Adıyaman tütünü kokladığınızda bal gibi kokar. En önemli özelliklerinden biridir. Bu bal gibi kokan tütün yakıldığında da kötü koku oluşturmaz. Diğer önemli konu ise kül rengidir. Açık gri ve beyaz bir kül bırakıyorsa o tütün kaliteli tütündür. Koyu gri ve siyah kül bırakan tütün kalitesizdir. Satın alırken çok nemli yada çok kuru olmamalıdır. Çok nemli tütün çabuk bozulur küflenir çok kuru olan ise hemen toz haline gelir. Ayrıca çok da acı olur. Bunu anlamanın en iyi yolu bir avuç tütünü sıkıp bırakın eski haline dönüyorsa tütünün nem derecesi idealdir. İçilerek yapılan test ise ilk bir kaç nefesi içinize çekmeyin. Denemeden önce bir miktar su içerek ağzınızdaki diğer tatları bastırın. Aç karnına deneme yapmayın. Bir oturumda 4 den fazla tütün denememelisiniz. Her başka tütün denediğinizde bir bardak su içmeyi ihmal etmeyin. acele içmeyin birden fazla tütün deneyecek iseniz hepsini bitirmeyin. Duman kokusu hoşa gitmeyecek ve kötü kokulu olmamalıdır. kendinize en uygun tütünü bulmak için nefesi çektikten sonra ağız içinde bıraktığı tatlılıkta sizin için en uygun tütünü bulmanıza yardımcı olacaktır.

10. Soru : Tütün alırken hangi hususlara dikkat etmek lazım ?

10. Cevap : Satıcının güvenilir birisi olması , e-ticaret sitesi ve sipariş modülü olan siteler , aldığınız tütün fiyatına endexli kaliteli ve uygun olmasına mutlaka dikkat etmek lazım .

11. Soru : Tütün Yaprakları Nasıl Kurutulur?

11. Cevap : Tütün kurutma 2 yöntemle olur ;

Tütünü Açık Havada Kurutma

  1. Hasar almamasına dikkat - Tütününüzü hasar almadan doğal olarak kuruyabileceği açık havada bir bölge bulun. Örneğin, direkt güneş ışığı yapraklarınızı yakabilir. Böcek ilaçlarına maruz bırakılmak da aynı şekilde zarar verebilir. En iyi bölgeler, kapı aralığı ya da geçitler gibi asılabilecek ve direkt ışık almayacak yerler olabilir.
  2. Bağlama - Yaprakların kopmasını engellemek için bir parça dizgi ya da sicime bağlayın. Düşebilecek olan yaprakları yakalamak için astığınızın yerin altına boş bir leğen veya kutu koyun.
  3. Zaman ayırma - Tütününüzün bir kaç gün kurumasına izin verin.

Kapalı Alanda Kurutma

  1. Tümüyle kapanabilecek bir plastik kabın içine tütünlerinizi koyun. Kapağı kapatıp, kilitlemeden önce yaprakların üzerine kağıt havlu koyun. Bu kağıt havlu nemi kontrol edecek ve bütün tütünün eşit şekilde kurumasını sağlayacaktır.
  2. Hiç güneş ışığı almayan oda sıcaklığında bir ortamda tutun. Bir kaç gün boyunca tütünün kurumasını bekleyin. Kısmen nemli bir oda tercih sebebidir. Oda çok kuru bir oda olursa, tütün çok çabuk kurur ya da eşit şekilde kurumaz.
  3. Tütün yapraklarını kahverengi kağıt torbasına koyun. Torbanın ağzını bir iple bağlayarak tütünlerin içeride kalmasını sağlayın. Bir kapı çerçevesine torbayı asarak tütünün kurumasını bekleyin.

 

12. Soru : Doğal Tütün Nasıl Anlaşılır ?

12. Cevap : Doğal Tütün  başta Renk, tipi, kıyımı ve kokusu gibi özelliklerine bakarak tütünün kaliteli olup olmadığını anlayabilirsiniz. En başta kaliteli bir satıcı bulmanızın ardından, düzenli olarak tütününüzü o üreticilerden almanız halinde ise, sorununuza kökten çözüm bulmanız mümkün hale gelecektir.

13. Soru : Açık tütün alırsam maddi açıdan nekadar karlı çıkarım ?

13. Cevap : Açık tütünde maddi açıdan  en az dörtte bir oranda karınız olmakla birlikte katkısız tütünde tüketmiş olacaksınız .

14. Soru : Hangi tütün filitresi kullanılmalı ?

14. Cevap : Tütün filitre markaları ;

EYMA

Borton

Calbor

Kalment

KILICH

Nirip

MOVIE'S

M.Ş.K.

SİTEY

Carnelli

Wintor

Wentor

İMPRT

M.F.K.

WATSON

Mountain

GEPARD

RING

MARSAN

EXPRESS

PRESIDENT

TOROS 2005

 

 

Gördüğünüz gibi çeşit çok öne çıkan bazı markalar olsada doldurmaya en çok iyi gelen filitreler eyma, marla ve presıdent olarak söylenmekte tabi bu içimi de etkilediği için mutlaka alışveriş yaptığınız yere sormanızda fayda var .

15. Soru : Tütün alırken satıcıya neler sorulmalı ?

15. Cevap : Bu konuda satıcıya en iyi desteği sizin vermeniz gerekiyor . Normalde içtiğiniz sigara markasını söylemekle başlayabilirsiniz .

Daha sonra içim olarak talebinizi iletebilirsiniz .

16. Soru : Kapıda ödeme sistemi güvenli bir yöntem mi ?

16. Cevap : Kapıda ödeme e-ticarette en güvenli ödeme alma ve alışveriş yöntemlerinden biridir ? Kapıda ödeme, tüketicinin bir kargo şirketi aracılığıyla ürün kendisine ulaştığında ödeme yapması anlamına gelir. Ödemeler çoğu zaman nakit yapılmakla beraber kredi kartıyla ödeme alan kargo şirketleri de vardır. Gelişen teknolojiyle birlikte dijital bir imzanın ardından ürün teslim edilir. Kapıda ödemenin avantajları nelerdir? Kapıda ödeme uygulamasının avantajlarına değinecek olursak, ilk sırayı tüketicinin alışverişten vazgeçme inisiyatifine verebiliriz. Kapıda ödeme sistemine izin veren birçok online mağaza bu seçeneğe de olanak tanımaktadır. Tüketiciye bu kadar geniş bir alan bırakmayan e-ticaret sitelerinin normal iade koşullarını geçerli kılmasının yanı sıra, ayıplı ürün için de uygulanan prosedür diğer ödeme sistemlerine nazaran çok daha kolay. Ürün teslim edilirken verilen adreste olunmadığı durumlarda ne yapılır? Kargo, siparişi getirdiği zamanda tüketiciyi verilen adreste bulamazsa en yakın şubesine bırakır. Tüketici ödemeyi bu kez şubeye gerçekleştirir. Tabi ürünün şubede ikamet edeceği gün de önemlidir. Genel olarak kargo şirketleri 3 gün boyunca ürüne ev sahipliği yapar, hala teslim edilememişse şirkete iade eder. Bu noktadan sonra tüketici açısından süreç başa döner.

17. Soru : Tütün alırken tavsiye edebileceğiniz bir e-ticaret sitesi var mı ?

17. Cevap : Bu alanda hizmet veren bir çok web sitesi bulunmaktadır . Tütün alırken tabiki istediğiniz web sitesinden alışveriş yapabilirsiniz . Tavsiye edecek olursak Adıyamanda 30 yılı aşkın zamandır tütün toptancılığı yapan ve bir çok ilde bayisi olan Güven Tütüncülüğü tavsiye edebilirim . Bunun ana sebebi tecrübe , bildiğimiz gibi hangi iş olursa olsun tecrübe esastır . Web sitesi de oldukça başarılı olan Güven Tütüncülük www.adiyamancelikhantutuncusu .com e-tütün sitesiyle hizmet vermektedir . Üye olarak veya direk arayarak sipariş verebilirsiniz eğer dükkanınız varsa bayi girişine tıklayıp üye olarak daha uygun fiyata tütün alabilirsiniz .

18. Soru : Tütün kargosu ortalama kaç günde elimize ulaşıyor ?

18. Cevap : Kargo ortalama 3-4 iş günü sürmekte ve ülkemizin dört köşesine kapıda ödeme sistemiyle ulaştırılmaktadır .

19. Soru : Toptan tütün alma mantıklı  ve avantajlı mı ?

19. Cevap : Toptan tütün oldukça mantıklı bir alışveriştir dükkanlar genellikle toptan alır ve daha uygun fiyata alıp kar marjını arttırır . Bireysel kullanıcılarda birleşerek 3-5 kg alarak tütünü daha uygun fiyata alarak maddi açıdan daha avantajlı bir alışveriş yapmış olur .

20. Soru : Sosyal medyada tütünle alakalı bilgi bulabilir miyim  ?

20. Cevap : Sosyal medya özellikle ( facebook,twitter,instagram ve youtube ) birçok bilgiye ulaşabilirsiniz eğer site kurumsalsa kampanyalarıda bu sayfalardan takip edebilirsiniz .

Çelikhan tütünü 2018 Fiyatları

Çelikhan tütünü 2017 yılında yoğun talep sebebiyle fiyatları nerede ise 150 tl ye kadar yükseldi kaliteli tütün ve orta içim tütün özellikle bulmak çok zor duruma geldi sigara fiyatlarının yükselmesi sonucunda Çelikhan tütünü artan talep Çelikhan tütünüçok kısa sürede sezonu bitmeden tükenmesine sebep oldu. Bundan dolayı Çiftçiler daha çok düşünmeye yönlendiren hem ekonomik anlamda çare etmeyen hem de tütün fiyatlarının düşmesi için bir yöntem arada artık Adıyaman ve Çelikhan bölgesinde tütün tarımı daha çok arttı ve 2018 yılında tütün fiyatlarının tekrar ideal seviye düşmesi beklenmektedir . Adıyaman tütünü ve Çelikhan tütünü içimi ve lezzetiyle Türkiye’deki sigara içen herkesin gönlünde taht kurmuştur .Bu sebepten dolayı tütün alırken özellikle güvenilir yerlerden almaya dikkat edin .

Tütün alırken daha önceden bahsettiğimiz gibi kaliteli tütünü uygun fiyata almanız gerekmektedir. Bunun için de Güvenilir bir şirkete tavsiye ediyoruz ve özellikle Güven tütüncülük ten alışveriş yapmanız sizin için hem daha makul hem de daha kaliteli olacaktır Siparişinizi verdikten sonra sipariş takibi yapabilir siparişiniz de Herhangi bir sorun olduğunda iletişim kurabilecek bir müşteri temsilcisi bulunmakta kolaylıkla ürün modülünden veya müşteri temsilcisi aracılığıyla toptan tütün veya perakende tütün siparişi vererek oldukça güzel bir alışveriş yapmış olacaksınız .

 

Güven Tütüncülük Yıllardır Tiryakisi Olarak Tükettiğiniz Meşhur Adıyaman Çelikhan Tütününün Türkiye’deki En Büyük İmalatçılardandır. Tütünlerimiz Adıyaman’ın Meşhur Çelikhan Serin Yaylalarında Büyük Bir Titizlik İle Yetiştirilmekte Olup İşlemlerden Geçtikten Sonra Sizlere Sunulmaktadır. Satmış Olduğumuz Tütünler Doğal ve Organik Olarak Sizlere Sunulmaktadır. Tütünlerimizde Hiçbir Katkı Maddesi veya Başka Bölgelerin Tütünleri ile Harmanlama Yapılmamaktadır. Piyasa da Bizim Adımız İle Satılmayan Hiçbir Ürünle Alakamız Olmayıp Hiçbiri Hakiki Çelikhan Tütünü Değildir. Başka Hiçbir Bölgede Şubemiz Bulunmamaktadır. Ancak Anlaşmalı Olduğumuz Birçok ilde Bayimiz Bulunmaktadır . Dolayısıyla Bizden Farklı Aldığınız Hiçbir Ürüne İtibar Etmeyiniz. Bizden Satın almadığınız Hiçbir Üründe Çelikhan Tütünündeki Kaliteyi Bulamazsınız. 
Çelikhan Tütünü 
Tütün Satın alma İşlemlerinizi Dilerseniz Kargo İle Kapıda Ödeme Sistemi İle De Yapabilirsiniz. Beğenmediğiniz Ürünü Alma Zorunluluğunuz Yoktur. Biz ler Tütünümüze Güveniyoruz ve İddia Ediyoruz En Kaliteli Tütünü Bizler Satıyoruz. Tütünlerimizi Herkes Tanısın Herkes Hakiki Çelikhan Tütünü Tatsın Diye Sürekli Güncel Kampanyalar Yapıyoruz. Fırsatları Kaçırmamak İçin Web Sitemizi Takip Edin . Tütünlerimiz Hafif, Orta ve Sert İçim Olarak Sizlere Sunulmaktadır. Toptan Tütün Satın alma Fiyatları İçin Bizlerle İrtibata Geçerek Sizlere Tavsiyede bulunalım .

 Çelikhan Tütünü Süper Lüx
• Çelikhan Tütünü Sert
• Çelikhan Tütünü Orta
• Çelikhan Tütünü Yumuşak
• Çelikhan Tütünü Özel
• Adıyaman Tütünü Süper Lüx
• Adıyaman Tütünü Sert
• Adıyaman Tütünü Orta
• Adıyaman Tütünü Yumuşak
• Adıyaman Tütünü Özel

Algan Tütünü

• Dağ Tütünü
• Ova Tütünü
• Algan Tütünü

Aksesuarlar

• Tabaka
• Sarma Makina
• Makaron
Karışım Tütünler ve Aromalı Tütünler
• Çikolatalı Tütün
• Çelikhan / Captan Black
• Adıyaman / Captan Black

Organik Çelikhan Tütünü ve Özellikleri
Çelikhan ve Adıyaman tütünü özel şartlarda yetiştirilmesine rağmen hiçbir şekilde soslama uygulanmamasına ayrıca katkı maddesi katılımına gerek görülmeden içilebilir özelliğine sahip dünyada tek ve nadir bulunan tütünler içinde yer almaktadır. Ayrıca boğazı yakmayan tütün içmeyi sevenlerin çok tercih ettiği tütün çeşididir.
Çelikhan tütününü renk, koku ve tat olarak Anadolu da yetiştirilen diğer tütünlerden farklı kılmıştır. Kıyılmış Çelikhan tütününü diğer tütünlerden ayıran en büyük özellik hiçbir katkı maddesi eklemeden tek başına sarmalık olarak içilebilen özellikte bir açık tütün olmasıdır.
Çelikhan tütünü Türkiye’nin en kaliteli ve en iyi tütünüdür.En kaliteli tütün olmasına olanak sağlayan şey ise Adıyaman’ın iklim şartları en verimli tütünleri yetiştirmeye olanak sağlamasıdır. Kıyılmış tütün olarak istediğiniz sertlikte (hafif, orta, sert) sarmalık tütün bulabilirsiniz çünkü doğal tütün olması sebebiyle boğaz yakmaz, ağızda kötü tat bırakmaz.
Güven Tütüncülük olarak kendi yetiştirdiğimiz Çelikhan sarmalık tütününü hiçbir katkı maddesi kullanmadan doğal tütün olarak yetiştirip kişiye özel olarak hazırlanmakta ve size en ucuz tütünü size özel paketlenmiş olarak göndermekteyiz.

Organik Adıyaman Tütünü 
Organik Adıyaman tütünleri renk, koku ve tat olarak Anadolu da yetiştirilen diğer tütünlerden farklı yapmıştır. Adıyaman tütününü başka tütünlerden ayıran en büyük özellik hiçbir katkı maddesi ekleme gereği duyulmadan sarmalık olarak içilebilen özellikte bir açık tütün olmasıdır.
Adıyaman tütünü Türkiye’nin en kaliteli ve en iyi tütünüdür.En kaliteli tütün olmasına olanak sağlayan şey ise Adıyaman’ın iklim şartları en verimli tütünleri yetiştirmeye olanak sağlamasıdır. Kıyılmış tütün olarak istediğiniz sertlikte (hafif, orta, sert) sarmalık tütün bulabilirsiniz çünkü doğal tütün olması sebebiyle boğaz yakmaz,ağızda kötü tat bırakmaz.
Kendi yetiştirdiğimiz Adıyaman sarmalık tütününü Adıyaman tütüncüsü olarak hiçbir katkı maddesi kullanmadan doğal tütün olarak yetiştirip kişiye özel olarak hazırlanmakta ve size en ucuz tütünü paketlenmiş olarak göndermekteyiz.

Algan Tütünü
Algan Tütünü diğer tütünlere göre sert içime sahip bir tütündür. Üzerinde yetiştiği toprak ve hava, tütüne sert ve hoş bir içim sunmaktadır ve sert içiminde meraklısı çoktur. Sert tütün tiryakilerinin vazgeçilmezidir. Çok özel bir tütündür.
Algan Tütünü ile alakalı önemli farklardan biride bu tütün elde ve iri kıyım şeklinde doğranıp hazırlanmasıdır. Yani tamamen doğal, saf ve katkısızdır. Kıyılmış tütün olarak istediğiniz sertlikte (hafif, orta, sert) sarmalık tütün bulabilirsiniz çünkü doğal tütün olması sebebiyle boğaz yakmaz, ağızda kötü tat bırakmaz.
Kendi yetiştirdiğimiz Çelikhan sarmalık tütününü hiçbir katkı maddesi kullanmadan doğal tütün olarak yetiştirip kişiye özel olarak hazırlanmakta ve size paketlenmiş olarak kıyılmış tütün göndermekteyiz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ ;
Güven Tütüncülük Kurumsal Facebook Sayfamız >facebook.com/adiyamancelikhantutuncusucom

Güven Tütüncülük Kurumsal Twitter Sayfamız > twitter.com/celikhantutunu1

Güven Tütüncülük Kurumsal instagram Sayfamız >instagram.com/adiyamancelikhantutun/

Güven Tütüncülük Kurumsal google plus Sayfamız >plus.google.com/u/0/101056190324882283912

Güven Tütüncülük Kurumsal google mail Adresimiz > adiyamancelikhantutuncusu@gmail.com

Adıyaman Çelikhan Tütüncüsü

Güven Tütüncülük 30 YILLIK TECRÜBEMİZLE HİZMETİNİZDEYİZ
MÜŞTERİ TEMSİLCİMİZ ;
05466222002

www.adiyamancelikhantutuncusu.com

Bu kategoride ürün bulunamadı.