Kategoriler

Ankara Tütün

Ankara Tütün

Sevgili Ankaralılar ;

Başkent bizim gözbebeğimizdir ve herzamanki gibi önceliğimizdir Ankarada bir çok gezlip görülecek yer var bizde sitemizde hem buna değindik hemde Güven Tütüncülük olarak Başket’e açık tütünü ve %100 ORJİNAL ÇELİKHAN VE ADIYAMAN TÜTÜNLERİ GÖNDERİYORUZ . Adıyaman bölgesinde doğal yollarla yetiştirilmiş ve katkı maddesi eklenmemiş tütünler kesinlikle bu tür sorunlar yaşatmaz. Önceden bu tür doğal tütünlere ulaşmak kolay değildi. Fakat teknolojiyi en iyi şekilde kullanan Güven Tütüncülük sayesinde artık bir telefon kadar uzağınızdayız.

 

 

 

Ankara Tütün Dükkanı 》》》

www.adiyamancelikhantutuncusu.com/bilmeniz-gerekenler/turkiye-ve-iller/ankara-tutun

#ankara #ankaratütün #ankaratütüncüsü #ankaratütündükkanı

Tütün hakkında her konuyu '' BİLMENİZ GEREKENLER ''kategorimizden takip edebilirsiniz .

Sitemizi inceleyip üye olursanız ise bülten aboneliğiyle müşterilerimize gönderdiğimiz bilgilendirme ve kampanya maillerini alabilirsiniz .
SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ ;
Güven Tütüncülük Kurumsal Facebook Sayfamız >facebook.com/adiyamancelikhantutuncusucom
Güven Tütüncülük Kurumsal Twitter Sayfamız >twitter.com/celikhantutunu1
Güven Tütüncülük Kurumsal instagram Sayfamız >instagram.com/adiyamancelikhantutun/
Güven Tütüncülük Kurumsal google plus Sayfamız >plus.google.com/u/0/101056190324882283912
Güven Tütüncülük Kurumsal google mail Adresimiz > adiyamancelikhantutuncusu@gmail.com

Güven Tütüncülük 30 YILLIK TECRÜBEMİZLE HİZMETİNİZDEYİZ
MÜŞTERİ TEMSİLCİMİZ
05466222002

www.adiyamancelikhantutuncusu.com

Ankara’da Görülmesi Gereken Yerler Listesi

Anıtkabir

Ankara’da gezilecek yerler listemizin ilk adresi Anıtkabir. Anıtkabir’i sadece Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olarak görmek hata olur. Anıt Parkı ve müzesi ile birlikte ele alındığında bir gününüzü tamamen buraya ayırmanız gerekebilir.

Anitkabir

Ankara Kalesi

Ankara Kalesi

Yapılış tarihi tam olarak bilinmese de 1073 yılından itibaren Selçuklu’nun kontrolüne geçtiği net olarak bilinmektedir. Kale Ankara’ya hakim bir konumda bulunduğu için şehre yukardan bakarken, tarihi de yaşamak isteyenlerin ziyaret etmek isteyeceği yerlerden birisi olabilir.

Kale sadece surlarla çevrili bir alan değil, aynı zamanda Kaleiçi yerleşimin olduğu bir haldedir ve kale içinde oturup dinlenebileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz farklı yerler de vardır.

Kızılay Meydanı

Ankara Kızılay Meydanı

Kızılay Meydanı Ankara’nın kalbi niteliğindedir ve yaşayan meydanlarından birisidir. Sinemaları, alışveriş merkezleri, cafeleri, barları, sanat ve kültür merkezleri ile Ankara’nın kısa bir özeti gibidir.

Hamamönü Mahallesi

Ankara Hamamönü Mahallesi

 

Ankara’nın ilk yerleşim yerlerinden birisi olan mahalle, Altındağ Belediyesi tarafından baştan başa restore edilip neredeyse bir açık hava müzesi halini almıştır. Mahallenin tek ilgi çekici yanı restore edilmiş eski evleri değil. Mahallede milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ikamet edip İstiklal Marşı’nı yazdığı ev de burada bulunuyor ve ziyarete açık.

Ayrıca ziyaret etmek isteyenler için ayrıca Tacettin Dergahı’nın da kapıları açık. Dergahta ayrıca merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun da kabri bulunmakta.

 

Augustus Tapınağı

Ankara Augustus Tapınağı

Augustus Tapınağı Ankara’da gezilecek yeler listemizde.2000 yıllık bir geçmişi olan tapınak, çok iyi korunamasa da günümüze kadar gelebilmeyi başarmıştır. Unesco’nun da anıta ilgi göstermesi ile birlikte anıtta düzenleme çalışmaları başlamıştır ve halen de sürmektedir.

Eski Meclis Binası

Ankara Eski Meclis Binası

Ankara’da gezilecek yerler arasında Eski Meclis Binasıda yer alıyor.1920’de kurulan ilk meclis şuan müzeye çevrildi ve Kurtuluş Savaşı Müzesi adıyla ziyaretçilere açıldı. Savaşın hangi şartlar altında kazanıldığını görmek adına ziyaret edilmesi elzem yerlerden birisidir.

 

 

Mogan Parkı

Ankara Mogan Parkı

Havanın güzel olduğu bir günde iseniz tüm gününüzü ailecek Mogan Parkı’nda geçirebilirsiniz. Parkın içerisindeki göletin etrafında bulunan restoranlarda da Ankara Mutfağı’nın tadına bakmadan Ankara’dan ayrılmamış olursunuz.

Gordion Antik Kenti

Ankara Gordion Antik Kenti

Polatlı’daki antik kentin Frigler’in başkenti olduğu düşünülmektedir. Yapılan kazılar sonucu elde edilen eserler İstanbul’da ve Ankara’da Anadolu Uygarlıklar Müzesi’nde sergilense de bir kısmı da antik kente 2 kilometre mesafede bulunan Gordion Müzesi’nde yer alır. Önce bir antik şehir gezisi, ardından da müzeye uğranılabilir.

Elmadağ Kayak Merkezi

Elmadağ

Kış aylarında Ankara’ya gelmişseniz belki birkaç gün de kayak yapıp öyle dönmek istersiniz. Çankaya gibi merkezi bir bölgeden bile yarım saatlik bir yolculukla ulaşabileceğiniz merkez, günübirlik geziler için de oldukça elverişli.

Çengelhan Rahmi Koç Müzesi

Ankara Çengelhan Rahmi Koç Müzesi

Tarihi 16. Yüzyıla kadar dayanan binada kurulan müze, Türkiye’deki en önemli sanayi müzelerinden birisidir. Aynı zamanda da Türkiye’nin sanayileşme yolunda attığı adımları da çok iyi bir şekilde özetlemektedir.

Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi 

Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi

Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi Ankara’da gezilecek yeler listemizde bulunuyor.Türkiye’nin ilk oyuncak müzesidir. Sadece ülkemizden toplanan oyuncaklar değil, tüm Dünya’dan gelmiş örneklerin bulunduğu müze hem çocuklar, hem de çocuk kalmış olanlar için unutulmaz bir yer olacaktır.

Ankara Atatürk Orman Çiftliği

Ankara Atatürk Orman Çiftliği

52 bin dönümlük bir arazi üzerinde kurulu olan alanda hayvanat bahçesi, oyun ve gezi alanları gibi ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek bölümlere sahiptir.Ancak Hayvanat Bahçesi bir süredir tadilattadır. Ayrıca halen burada yetiştirilmekte olan süt ve tarım ürünlerini de satın almak mümkündür.

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Ankara Anadolu Medeniyetler Müzesi

Müze, Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunuyor.Anadolu Medeniyetler Müzesi, Anadolu’nun arkeolojik eserlerine yer veriyor ve dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alıyor.

Göksu Parkı

Göksu Parkı

Göksu Parkı Ankara’nın Eryaman ilçesinde yer almaktadır.508 dönümlük bir alan üzerine kurulu olan bu park içerisinde bulunan kafe ve restoranlar ile bir kahvaltı keyfi yapılabilir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.