Kategoriler

Tütün Nasıl Küflenmez

Tütün Nasıl Küflenmez

Bu Gün sizlere Tütün neden bozulur yada küflenir Sorularının cevabı hakkında bilgilendirme yapacağım. Bir çok Müşteri tütünü aldıktan kısa bir süre sonra bizleri arayıp tütün küflendi yada bozuldu diye şikayetlerde bulunmaktadır. Bu şikayetleri daha çok yaz aylarında sıcak havalarda almaktayız. Arkadaş şöylr bir gerçek varki ilaçlı yada asitli tütünler yaz kış bozulmaz bozulan tütün demek kötü tütün demek değildir. bunu bilmemiz gerekir öncelikle. Doğal ve organik olan herşey bozulmaya mahkumdur. 

Ama saklama koşullarına göre bozulma ömrünü uzatabiliriz. Bir Tütün’ün bozulmasının en büyük sebebi sıcak hava diyeli tütünü kapalı kapta hava almayacak şekilde saklarsanız bu tütün gerçekten bozulacak belki bir gün içinde belkide bir saat içinde bozulacaktır. Çünkü hava almadığı zaman terler ve bir kaç saat içinde bozulmaya başlar.

 

                                       

Tütünü Bizim önerimiz gönderdiğimiz poşette ve serin biryerde saklayın ama poşette bir kaç delik açınızi nefes alsın. Yoksa bozulma hızlanır. Aslında Tütünü buzdolabında saklamakta olur çünkü serin yerde tütün bozulmaz. Günlük tütün aldıgında kabında yada poşetinde elinizle bir altını üstüne getirin tütünün ve güneş sıcak görmeyen tütün 3-5 ay gider hiçbirşey olmaz. Eğer kapalı bir kapta saklıyorsanız kapağını arada açık bırakın ve nefes alsın. Ozaman tütün bozulma şansı kalmaz. Bir tütünün bozulmasının en büyük nedeni saklama koşullarıdır. ve Birde Dağ tütünü değilse ova tütünleride daha cabuk bozulmaya elverişlidir.

 

Adıyaman Tütünü Neden Küflenir?

Adıyaman tütünü neden küflenir özellikle ilk defa içeceklerin merak ettiği konulardan biridir. Doğal ve katkı maddesi bulunmayan bir çok şey çabuk bozulmaya eğilim göstermektedir. Adıyaman tütünüde katkısız ve saf olduğundan doğru şekilde saklanmadığı zaman küflenir.

Adıyaman Tütünü Neden Küflenir

Adıyaman Tütünü Neden Küflenir?

Adıyaman tütünü neden küflenir bir çok müşteri satın aldıktan sonra arayarak tütünün küflendiğinden dolayı sitem etmektedir. Bu tarz sitemler daha çok havaların sıcak olduğu dönemlerde görmekteyiz. Gerçek şudur ki katkı maddesi eklenmiş bir çok şey yaz yada kış fark etmez uzun ömürlü olmaktadır. Tütünler imiz topraktan çıktığı andaki doğallığı ile sizlere ulaştığından küflenme gerçekleşmektedir. Doğru saklama koşulları ile saklandığı takdirde ömrünü uzata bilmekteyiz. hava sıcak diye ağzı sıkı kapalı kaplarda saklamanız tütünün belki ertesi gün bozulmasına neden olmaktadır. Hava almayan tütün özellikle yaz aylarında küflenir. Size ulaşan poşetlerde buzdolabında saklamanız durumunda tütünün küflenmesini önlemiş olacaksınız. Günlük olarak aldığınız tütün poşetini altını üstüne getirerek hava almasını sağlamanız gerekmektedir. Güneş ve sıcak görmeyen tütün 4-5 ay bozulmadan kalmaktadır. Adıyaman tütünü saklama koşullarına uyulduğu takdirde bozulmadan kalmaktadır. Eğer kapalı bir kapta saklamakta iseniz arada sırada kapağını açık bırakarak havalanmasını sağlayınız. Ova da yetişen tütünlerde bozulma daha fazla gözlemlenmektedir. Yani Adıyaman tütünün de bozulma saklama koşulları ile doğrudan alakalıdır.

                                    

 " Türkiyenin 1 Numaralı Tütün Tedarikçisi Güven Tütüncülük hem toptan tütün hem perakende tütün hemde Bayilik sistemiyle Adıyaman ve çelikhan tütünü satışı yapıyor ... Neden Adıyaman ve çelikhan tütünü ? www.adiyamancelikhantutuncusu.com Güven Tütüncülük - 30 Yıllık Tecrübe Sipariş ve Müşteri Hizmetleri Numarası : 05466222002" Adıyaman tütünü ,toptan tütün satanlar,tütün satış sitesi,çelikhan tütünü satın al,açık tütün fiyatları çelikhan tütünü nasıl anlaşılır,toptan tütün filtresi,sarma tütün fiyatları, 

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.