Kategoriler

Tütün Nedir?

Tütün Nedir?

TÜTÜN

       Tütün kelimesinin diğer isimleri Nicotiana , Tobacco , Tabac dır . Tütün patlıcangiller familyasındandır . Tütün bitkisi sigara yapımında kullanılır . Yaz aylarında pembemsi renkler açar . Boyu 0,75-1,5 m arasındadır . Gövdeleri dikdir . Yaprakları genellikle sapsız yada kısa saplı olur. Çiçekleri tepesinden salkım halinde bulunur . Asıl anayurdu Amerika ‘ dır . Türkiye ‘ de ege bölgesi ve güney doğu Anadolu bölgesinde Muğla , Adıyaman ve Çevresinde yetiştirilir. Tütün bitkisi çoğu yerde kullanılır . Örneğin ; Nikotinin sülfat tuzları zirai mücadelede böcek öldürücü olarak , yaprakları keyif verici olarak sigara imalinde kullanılır . Tütün ‘ ün yağ oranı çok yüksektir . Tütünün Yağ oranı %40-%50 arasıdır . Bu Yüzden Yağlı Boya Ve Sabun Sanayisinde Kullanılabiliyor . Tütün ‘ ün dış ülkelere sattığımız ürünler arasında önemli bir rolü vardır. Ayrıca Türkiye Tütün Üretiminde dünyada 5. Sırada yer almaktadır . Tütün endüstrisi ülkemizde çok gelişmiştir . Tekel altında ticareti yapılmaktadır . Tütün üretimi yapan başlıca ülkeler Amerika, Çin, Brezilya, Hindistan, Türkiye, İtalya, Yunanistan, Fransa, Endonezya ve Bulgaristan’dır .

       Tütün alırken dikkat etmek zorundayız . Bilinmedik yerlerden almamalıyız bizim gibi 1000 ‘ lerce müşterisi ve müşteri memnuniyeti olan yerlerden almalıyız . Ve Ayrıca daha önce başka yerden aldığınız kötü kalitesiz ve pahalı tütünlerle bizim her bütçeye ugun iyi ve kaliteli tütünlerimizi karşılaştırmamalısınız . Bizim Tütünlerimiz kendi ellerimizle topladığımız , tek tek seçtiğimiz , hiçbir katkı maddesi olmadan işlediğimiz ve % 100 orijinal tütündür . Tütünümüzün yıllardır arkasındayız ve hala arkasında olmaya devam ediyoruz . Ürünlerimizden şimdiye kadar birtane bile şikayet gelmedi ve eminimki bundan sonrada  gelmeyecektir .

İlgili resim

       Eğer sizde kaliteli %100 orijinal bir tütün istiyorsanız Hiç Aramayın Biz Buradayız . Ürünlerimizi online alabilirsiniz . Ya da Ben Konuşmak istiyorum derseniz sitemize numaranızı bırakmanız yeterlidir biz size kısa sürede döneriz . 

       Ödemelerimiz %100 güvenli ortamda yapılmaktadır . İsterseniz Ürününüz kapınıza geldiğinde ürününüzle birlikte kapıda ödeyin parasını istersenizde kredi kartınızla alın ödeme yöntemlerimizde şimdiye kadar hiçbir aksilik olmadı ve herkes bizden memnun kaldı .

En Kaliteli Sigara Tütünü Hangisidir? ile ilgili görsel sonucu  

                                                                        

 " Türkiyenin 1 Numaralı Tütün Tedarikçisi Güven Tütüncülük hem toptan tütün hem perakende tütün hemde Bayilik sistemiyle Adıyaman ve çelikhan tütünü satışı yapıyor ... Neden Adıyaman ve çelikhan tütünü ? www.adiyamancelikhantutuncusu.com Güven Tütüncülük - 30 Yıllık Tecrübe Sipariş ve Müşteri Hizmetleri Numarası : 05466222002" Adıyaman tütünü ,toptan tütün satanlar,tütün satış sitesi,çelikhan tütünü satın al,açık tütün fiyatları çelikhan tütünü nasıl anlaşılır,toptan tütün filtresi,sarma tütün fiyatları, www.adiyamancelikhantutuncusu.com

Bu kategoride ürün bulunamadı.