Kategoriler

Tütün ile Sigara Arasında Bir Fark Var mı ?

Tütün ile Sigara Arasında Bir Fark Var mı ?

Hep akla gelir acaba Tütün mü yoksa sigaramı daha çok zararlı, bunların arasındaki fark nedir sizlere kısaca anlatmak istedim. Aslında internet üzerinden küçük bir araştırma yapmak yetecektir ikisi arasındaki farkı bulmak için. Çünkü sigara içindeki ekstra maddeler paketin üstünde de yazmaktadır. Bir çok etkin madde olduğundan içen herkes tedirgin olur
 

tütün dolu sigara filtreleri

Şöyle bir örnekle açıklayabilirim sigara ile tütün arasındaki en büyük farkı. Doğal ve organik bir tütün bozulmaya mahkumdur. Ama şöyle bir şey var. Raflarda aylarca senelerce duran sigara güneşte olsun yada olmasın kesinlikle bozulmaz. Nasıl oluyor da organik tütün 10 dk bile güneşte durduğunda bozuluyorken bu sigaralar bozulmuyor derseniz ikisinin arasındaki fark budur. Normalde tütüne de bazı katkı maddeleri eklediğimizde bozulma ömrü uzuyor ama o zamanda katkı maddeli tütün içmiş olacaksınız ve sigaradan farkı .

tütün ile ile ilgili görsel sonucu
Sigara içinde bir çok yabancı madde bulundurmaktadır. Doğal tütün zararsız değil tabi ki, tütünün her türlüsü sağlığa zararlıdır. Ama en azından ne içtiğini bilmek insanın hoşuna gider. İnsanlar Avrupa’da özelikle tütün tercih ediyorlar ama bizim gibi açık tütün satılmıyor. Paketlerde satılıyor ve sigaradan daha çok rağbet görüyor. Son yıllarda sigara gelen zamlar yüzünden tütün satışı yükseldi aslında. Sigaradan kat kat doğal tütün içerseniz bunun en büyük farkını 1 ay tütün içtiğinizde kendinizde göreceksiniz. Daha güzel nefes alacaksınız balgam çıkartmaz, öksürük olmaz ve elleriniz leş gibi kokmaz vb. farkları kendiniz görecek hissedeceksiniz.kalmayacak.

SİGARA MI DAHA ZARARLI, TÜTÜN MÜSİGARANIN ,ZARARLARITÜTÜN İLE SİGARA FARKITÜTÜN MÜ SİGARA, TÜTÜNÜN ZARARLARI

Bu kategoride ürün bulunamadı.